جهت خرید و سفارش محصولات لطفا تماس حاصل فرمایید .
برای انجام خدمات پرینت سه بعدی، ابتدا نیاز به تهیه فایل سه بعدی با فرمت STL یا OBJ می باشد. اعلام زمان و هزینه اجرای فایل فقط و فقط بعد از پردازش فایل در نرم افزار رابط دستگاه امکانپذیر است.برای گرفتن استعلام قیمت فقط کافیست، فایل مورد نظر را به همراه نام و شماره تماس خود به ایمیل ما ارسال کنید.

طراحی مناسب پرینت سه بعدی

برای تهیه فایل با فرمتهای مورد نیاز پرینت سه بعدی می توان از تمامی نرم افزارهای طراحی سه بعدی نظیر 3d max, Rihno, catia, solid works و…. استفاده کرد و در انتها از نتیجه کار خروجی STL گرفت. لازم به ذکر است که کیفیت فایل STL ، تاثیر مستقیم بر نتیجه کار پرینت خواهد داشت. در اکثر مواقع فایلهای حاصله از نرم افزارهایی مثل 3d max و Revit به دلیل وجود ضعفهایی در طراحی، نتیجه مناسبی در فرایند پرینت سه بعدی نخواهد داشت و بهترین نتایج از Rihno, catia و solid works به دست می آیند. اگر در طراحی طرح مورد نظر امکان اعمال سلیقه شخصی وجود دارد حدالامکان می بایست از ایجاد زوایای بیش از °60 نسبت به خط عمود خودداری کرد تا نتیجه حاصل از پرینت سه بعدی مطلوبتر باشد.

کیفیت محصول پرینت سه بعدی

لازم به ذکر است که محصولات پرینت سه بعدی تفاوت زیادی با سایر قطعات تولیدی توسط قالب دارند که در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم :لازم به ذکر است که محصولات پرینت سه بعدی تفاوت زیادی با سایر قطعات تولیدی توسط قالب دارند که در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم: محصول پرینت سه بعدی مانند کار قالب دارای بافت همگن نمی باشد، چرا که روش کار پرینت سه بعدی تولید به شکل لایه لایه می باشد و در پایان کار این لایه ها قابل رویت هستن.محصولات پرینت سه بعدی در جهت خلاف لایه های پرینت، انعطافپذیری مناسبی دارند اما در جهت لایه ها به دلیل تولید لایه به لایه احتمال شکستنشان بر اثر خمش بسیار بالاست.سطوح زیرین محصولات پرینت سه بعدی در صورتی که از سطح صفحه ساخت فاصله داشته باشند به دلیل اجرا بر روی ساپورت همواره افت کیفیت خواهند داشت.

ابعاد و دقت دستگاه

چنانچه ابعاد حجم مطلوب شما بیش از ابعاد میزکار دستگاه باشد فایل به صورت دو یا چند تکه پرینت می شود و در انتها قطعات پرینت شده توسط حلال مواد پرینت شده با کیفیتی مطلوب به یکدیگر متصل می شوند. با پیشرفت روزافزون دستگاه های پرینتر سه بعدی ابعاد و اندازه های پرینت دستگاه ها بزرگ تر شده و امکان پرینت یک تکه با دستگاه های بزرگتر فراهم گردیده است.